Chrapanie – leczenie domowe

Czy chrapanie można wyleczyć w domu? Czy leczenie domowe chrapania ma sens?

Zdecydowana większość lekarzy radzi udanie się do lekarza, jednak jeżeli obawiacie się zabiegu chirurgicznego polegającego na udrożnieniu górnych dróg oddechowych powinniście przynajmniej spróbować kilku sposobów na domowe leczenie chrapania.

chrapanie leczenie domowe

Chrapanie domowe leczenie – spray do gardła

Spray do gardła zazwyczaj składa się z olejków eterycznych, które mają pomóc we wzmocnieniu tkanek miękkich w gardle. Spray do gardła może pomóc w rozszerzeniu dróg oddechowych, co może mieć wpływ na leczenie chrapania. Jednakże w Internecie przeważają negatywne opinie na temat różnej maści sprayów do gardła. Prawdopodobnie działają one tylko przez kilka chwil po zażyciu.

Chrapanie domowe leczenie – tabletki na chrapanie

Tabletki na chrapanie to skuteczny sposób na leczenie chrapania, ponieważ działa stale i „od wewnątrz”. Zdecydowaną wadą stosowania tabletek na chrapanie jest konieczna regularność. Nie można przerwać kuracji.

Chrapanie domowe leczenie – porady

Pamiętajmy, że chrapanie można wyeliminować przechodząc na odpowiednią dietę. Osoby otyłe mają chrapią zdecydowanie głośniej i częściej, niż osoby o prawidłowej wadze ciała. Skłonności do chrapania mają również palacze oraz osoby nadużywające alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *