Domowe sposoby na cellulit

Aby domowe sposoby na cellulit były skuteczne bardzo ważna jest regularność. Jeżeli będziemy regularnie stosować masaże czy peelingi ciała możliwa jest zdecydowana redukcja cellulitu na każdym ciele. Przedstawiamy Wam 5 naszym zdaniem najskuteczniejszych domowych sposobów na cellulit.

Domowe sposoby na cellulit

Domowe sposoby na cellulit – profesjonalne kremy

Zanim przejdziemy do typowych domowych sposobów i przepisów na przygotowanie peelingów i maseczek w zaciszu własnego domu – nie zapominajmy o stosowaniu skutecznych kremów na cellulit. Regularne stosowanie kremów na cellulit przynosi zdecydowanie najlepsze efekty.

Domowe sposoby na cellulit – peeling z kawy

Jeżeli podobnie jak ja uwielbiacie kawę sypaną, to mam świetną wiadomość. Fusy z kawy stanowią świetny dodatek do balsamów do ciała. Wystarczy że zmielone ziarna kawy (mogą być już te z kawy wypitej 🙂 ) zmieszacie z dowolnym balsamem do ciała (chociaż znów – najlepiej dodać je do kremów na cellulit) i przez kilka minut wcieraj w cellulit. Regularne stosowanie tego peelingu wygładzają i wzmacniają skórę.

Domowe sposoby na cellulit – zimny prysznic

Do walki z cellulitem najlepiej wykorzystywać zimne natryski. Zimna woda z prysznica pod wysokim ciśnienie ujędrnia skórę i likwiduje cellulit. W razie braku rezultatów warto spróbować prysznica naprzemiennego – raz stosując zimną wodę, a następnie ciepłą.

Domowe sposoby na cellulit – masaż rękawicą

W sklepach sprzedawane są szorstkie rękawice. Masować należy kolistymi ruchami od dołu, do góry. Taki masaż bardzo pozytywnie wpływa na krążenie oraz ujędrnienie skóry dotkniętej cellulitem.

Domowe sposoby na cellulit – ćwiczenia

Zwiększona aktywność fizyczna zdecydowanie poprawia usuwanie cellulitu. Polecamy jazdę na rowerze lub basen. Bez problemu można ćwiczyć w domu – regularne przysiady czy ćwiczenia przed telewizorem przyniosą świetne efekty – nie tylko na cellulit, ale i poprawę całej sylwetki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *