Kosmetyki na cellulit: żel i balsam

Czy kosmetyki na cellulit mogą być skuteczne? Co jest skuteczniejsze – żel na cellulit czy balsam na cellulit? Obie grupy produktów cechują się różnymi właściwościami i w poniższym artykule postaramy się rozstrzygnąć czy cellulitu lepiej pozbyć się żelem czy balsamem.

kosmetyki na cellulit: balsam i żel na cellulit

Kosmetyki na cellulit – żel na cellulit

Żele na cellulit zazwyczaj cechują się bardzo wysokimi cenami – żel na cellulit „Clarnis Body Lift Cellulite Control” kosztuje ponad 200zł! Przyznacie, że to bardzo wysoka cena za kosmetyk na cellulit.

Żele na cellulit są bardzo skutecznym sposobem na walkę z cellulitem. Należy wybrać odpowiedni kosmetyk kierując się przede wszystkim analizą składu, a nie samą ceną preparatu (nie zawsze najdroższy oznacza najlepszy).

W składzie skutecznego żelu na cellulit powinny znaleźć się naturalne składniki i przede wszystkim kofeina. Kofeina pobudza krążenie, co wraz z regularnym wmasowywaniem żelu w miejsca z widocznym cellulitem skutkuje znaczną redukcją jego widoczności.

Kosmetyki na cellulit – balsam na cellulit

Balsamy na cellulit są o wiele bardziej powszechne niż żele. Są również o wiele tańsze i niestety – mniej skuteczne. Zdecydowana większość skutecznych kosmetyków na cellulit to gęste kremy lub żele. Popularne balsamy są dostępne nawet w supermarketach i kosztują kilka do kilkunastu złotych za opakowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *