Płukanka z mleka

O tym, że mleko jest świetne dla naszej skóry wiecie już doskonale. Ogromna część naturalnej pielęgnacji zawiera w składzie mleko. Nie ma się czemu dziwić. Już w starożytności doceniano mleko pod względem walorów pielęgnacyjnych i do dziś z powodzeniem możemy je stosować dla dobra naszej skóry. Właśnie, czy tylko skóry? Czy mleko może być również obecne w pielęgnacji włosów? Oczywiście, że może! A wręcz musi. Przekonacie się o tym stosując płukankę do włosów z mleka.

Nie będzie tu opisu receptur i sposobu przygotowania. Jak naturalna kosmetyka jest niebywale prosta w użytkowaniu, tak ta płukanka bije wszystko na głowę (dosłownie i w przenośni ;)).

Do przygotowania płukanki z mleka, potrzebujemy… Mleka! I koniec. To tyle, by nasze włosy były piękne wygładzone i lśniące. Sam proces pielęgnacyjny zajmuje chwilę i możemy spokojnie włączyć go do naszej porannej lub wieczornej rutyny.

Pół szklanki mleka pełnotłustego, czyli około 125 mililitrów, należy wetrzeć we włosy i pozostawić na parę minut. Następnie spłukać letnią wodą i już możemy cieszyć się z odżywionych włosów. Co ważne, płukanka ta nie obciąża włosów, więc może być stosowana nawet przez osoby, które mają problemy z przetłuszczającymi się włosami.

Mleko zawiera wiele dobroczynnych składników takich jak kwasy tłuszczowe, białka, bogactwo witamin z grupy A, B, D i E, fosfor, magnez, potas oraz oczywiście wapń. Powtarzam to do bólu, ale wciąż warto o tym wspominać, bo to składniki, które pozytywnie wpływają na nasz organizm zarówno od zewnątrz, jak i od środka.

Pijcie mleko. Używajcie mleka w pielęgnacji. Sprawdzajcie jak wiele możliwości ono daje.
A Wy jak wykorzystujecie mleko w pielęgnacji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *